Spotkanie integracyjne Koła SITP Legnica – czerwiec 2018

W dniach 8-10 czerwca 2018 r. dzięki zaangażowaniu kol. Krzysztofa Szyszki oraz kol. Grzegorza Kułaka mieliśmy przyjemność gościć na przepięknej ziemi wałbrzyskiej w ramach tradycyjnego spotkania integracyjnego członków naszego Koła.

Bazą spotkania był Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy „Wodniak” – Hotel i Restauracja „Maria Antonina” w Zagórzu Śląskim (http://hotelmariaantonina.pl). Lokalizacja Ośrodka nad Jeziorem Lubachowskim oraz okalające go malownicze tereny, z górującym ponad Ośrodkiem Zamkiem Grodno (http://zamekgrodno.pl) sprawiły, iż tegoroczne spotkanie integracyjne miało niepowtarzalny klimat.

W piątek, tuż po przyjeździe tradycyjnie już miał miejsce turniej w kręgle, które w kategorii mężczyzn niespodziewanie wygrał Jan Reinert – członek SITP Oddział Katowice Koło Śląsk Centrum. Natomiast wśród płci pięknej bezkonkurencyjna okazała się nasza koleżanka Basia Janus.

Następnego dnia, w godzinach przedpołudniowych, prawie wszyscy udaliśmy się zwiedzać Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu (https://starakopalnia.pl). Jest to największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia („Thorez”). Po zgłębieniu tajników górnictwa powróciliśmy do Ośrodka celem nabrania sił na dalsze zwiedzanie, w czym miał nam pomóc wykwintny obiad. Po krótkiej chwili relaksu udaliśmy się na zwiedzanie górującego nad Jeziorem Lubachowskim Zamku Grodno, którego początki pamiętają jeszcze czasy Piastów Śląskich. Zwieńczeniem tak cudownego dnia był rejs statkiem po Jeziorze Lubachowski, w trakcie którego dzięki uprzejmości Kapitana statku mogliśmy poznać jego historię.

Spotkanie integracyjne dla większości jego uczestników zakończyło się tradycyjnie niedzielnym śniadaniem, po którym każdy z nas udał się w swoja stronę.

Poniżej fotorelacja z tegorocznego spotkania integracyjnego.

 

 

Spotkanie integracyjne Koła SITP Legnica – 2018
Please follow and like us: